Seminář Abeceda rodinných financí

Název projektu: Abeceda rodinných financí dvakrát jinak

Popis projektu: V rámci 1. pilotním ročníku programu Abeceda rodinných financí proběhlo vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti. Společné setkání nabídlo přehled o nezbytnosti sestavení rodinného rozpočtu, pracovněprávním minimu, základní finanční terminologii a také o pojmu zodpovědného zadlužování. Projekt tak apeluje na zodpovědné rozhodování a má preventivní charakter.

Cíl projektu: Cílem programu bylo realizovat vzdělávací program Abeceda rodinných financí pro širokou veřejnost a přiblížit všem účastníkům finanční vzdělávání zaměřené zejména na nepostradatelnou úlohu rodinného či osobního rozpočtu každého z nás. Podpořený klient, tak bude schopen lépe zvažovat důsledky osobních rozhodnutí na současný a budoucí příjem a získá schopnost adekvátněji se rozhodovat o výdajích.

Cílová skupina: Konkrétní program finančního vzdělávání byl zaměřen na dvě cílové skupiny, a to na zaměstnance azylového domu, kteří se v rámci své profese setkávají s klienty, kteří se v mnoha případech potýkají s dlouhodobým poklesem příjmu, jsou zadluženi, uzavírají nové půjčky a úvěry, nacházejí se v exekučním řízení, a mnohdy se pohybují na hranici životního minima. A dále přímo na cílovou skupinu klientů samotných, kteří mají nedostatečné znalosti v této oblasti.

Termín projektu: 18.11.2010 – 19.11.2010

Tento projekt finančně podpořil: CSR Consult s.r.o.

Fotogalerie

Webdesign: MYSTERY DESIGN SERVICE, © 2006 - 2007 Copyright
Powered by SWEAL - Simple Web Engine for All Lubbers ;-) ver. 1.1b, Copyright © 2006 - 2007 Michal Hučík - ORDOZ
Render time: 0.20540 sec