Mezinárodní seminář na Slovensku "Prevence sociálního vyloučení rodin s dětmi"

Projekt „Mezinárodní spolupráce sociálně aktivizačních služeb“

V rámci projektu „Mezinárodní spolupráce sociálně aktivizačních služeb“ organizoval pracovní tým Azylového domu pro ženy a matky s dětmi o.p.s. Vsetín dne 11. 9. 2012 mezinárodní seminář na téma „Prevence sociálního vyloučení rodin s dětmi“ ve městě Stará Ľubovňa na Slovensku.
Celý seminář se týkal tématu terénní sociální práce poskytované rodinám s dětmi ohroženým sociálním vyloučením. V rámci semináře se pracovní tým Azylového domu pro ženy a matky s dětmi Vsetín seznámil s legislativou poskytování sociálních, problematikou sociálně- právní ochranu dětí a možnostmi finanční podpory ohrožených rodin na Slovensku.
Pracovníci během pobytu v zahraničí navštívili také Komunitní centrum Stará Ľubovňa pracující převážně s romskou komunitou, dále Dom Sv. Anny pečující o zdravotně znevýhodněné spoluobčany a Institut Krista Veľkňaza v Žakovci, který netradičním způsobem řeší problematiku bezdomovectví.
Cílem výjezdního semináře bylo získání základních informací potřebných k přenosu dobré praxe ze Slovenska, které by mohly být přínosem pro práci terénních sociálních pracovníků i na Vsetínsku.  
Tímto patří velký dík všem zainteresovaným pracovníkům Městského úřadu Stará Ľubovňa  i dalších institucí za milé přijetí, profesionální přístup a aktivní účast na mezinárodním semináři.


Kontaktní osoba:
Mgr. Petra Hantáková, 739633351,

Pozvánka na seminář ke stažení ZDE

Videoprezentace fotografií ZDE

Výstup ze semináře v CZ, PL, AJ

Fotogalerie:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento projekt je financován z prostředků ESF
prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Webdesign: MYSTERY DESIGN SERVICE, © 2006 - 2007 Copyright
Powered by SWEAL - Simple Web Engine for All Lubbers ;-) ver. 1.1b, Copyright © 2006 - 2007 Michal Hučík - ORDOZ
Render time: 0.15445 sec