Mezinárodní workshop na Slovensku „Terénní sociální práce v rodinách s dětmi“

Projekt „Mezinárodní spolupráce sociálně aktivizačních služeb“

Ve dnech 10.-12. června 2013 se pracovníci Azylového domu pro ženy a matky s dětmi o.p.s. Vsetín zúčastnili pracovní návštěvy slovenské Staré Ľubovně. V tomto městě zorganizoval realizační tým projektu „Mezinárodní spolupráce sociálně aktivizačních služeb“ workshop s názvem „Terénní sociální práce v rodinách s dětmi“. Cílem workshopu bylo zjistit konkrétní metody sociální práce, které jsou využívány při terénní sociální práci s rodinami s dětmi na Slovensku a přenést dobrou praxi do ČR. Workshop byl prakticky zaměřen, pracovníci Česka i Slovenska se zabývali případovou prací, navštívili romskou osadu v Lomničce, Komunitní centrum Podsadek, Krizové centrum pro děti ve Staré Ľubovni, volnočasové centrum a Dětský domov v Podolínci.

Nyní má realizační tým za úkol zpracovat získané know how a vytvořit výstupy z workshopu, které budou zveřejněny na našich webových stránkách. Workshop byl velmi obohacující a přínosný pro přenos dobré praxe v oblasti sociální práce s rodinami s dětmi.

Tímto děkuji partnerovi projektu Mesto Stará Ľubovňa a jednotlivým pracovníkům, kteří se podíleli na přípravě a realizaci pracovní návštěvy.

Kontaktní osoba: Mgr. Petra Hantáková, manažerka projektu, tel: 739633351,

Pozvánka na workshop ke stažení zde.

Videoprezentace fotografií ke shlédnutí zde.

Výstupy z workshopu v CZ PL AJ

Fotogalerie:

 

Tento projekt je financován z prostředků ESF
prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Webdesign: MYSTERY DESIGN SERVICE, © 2006 - 2007 Copyright
Powered by SWEAL - Simple Web Engine for All Lubbers ;-) ver. 1.1b, Copyright © 2006 - 2007 Michal Hučík - ORDOZ
Render time: 0.15724 sec