Sbírka potravin

V podzimní sbírce potravin  se Azylový dům pro ženy a matky s dětmi o.p.s. zapojil do Sbírky potravin, a to za pomoci prodejen Lidl Zlín – Nábřežní, Tesco Holešov a Kaufland VsetínSbírka potravin je celorepubliková akce a upozorňuje na nelehkou situaci rodin či seniorů s nízkými příjmy. Hlavním posláním sbírky je podat pomocnou ruku těm, kteří trpí nedostatkem jídla, a zároveň upozornit na plýtvání jídlem.

Podzimní Sbírka potravin se uskutečnila 14. 10. 2022. Lidé z celé České republiky měli možnost zakoupit a darovat trvanlivé potraviny a drogistické zboží. Důležité na celé akci je to, že cesta vybraných potravin je krátká a probíhá v našem regionu. Pro naši organizaci se podařilo získat celkem 3 148 kg potravin a drogistického zboží. Nejčastěji darované potraviny  jsou těstoviny, rýže, olej, cukr, mouka, dětská výživa, konzervy a trvanlivé mléko. 

 „Snahou akce je upozornit, že v Česku roste počet lidí, kteří žijí pod hranicí chudoby“, říká Michal Trčálek, ředitel Azylového domu pro ženy a matky s dětmi o.p.s. 

Děkujeme, že nám pomáháte.

Celková hmotnost (kg):