Sbírka potravin

Azylový dům pro ženy a matky s dětmi o.p.s. na Hrbové se letos na jaře zapojil do Sbírky potravin za pomoci prodejen potravin Lidl Zlín a TESCO v Holešově. Jednalo se již o 7. ročník celonárodní akce. Sbírka upozorňuje na nelehkou situaci matek samoživitelek. Akce probíhala ve více než 660 místech po Česku. Hlavním posláním sbírky je podat pomocnou ruku těm, kteří trpí nedostatkem jídla, a zároveň upozornit na plýtvání jídlem. Sbírka potravin se od letošního roku bude konat dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim

V sobotu 18. května 2019 měli lidé z celé České republiky možnost zakoupit trvanlivé potraviny a také vybrané drogistické zboží a darovat těm, kteří žijí na pokraji hmotné nouze. Důležité na celé akci je to, že cesta vybraných potravin je krátká. Lidé, kteří byli ochotni darovat potraviny ze svého nákupu, nejčastěji darovali cukr, mouku, těstoviny, rýži, dětské výživy, konzervy, trvanlivé mléko, hygienické potřeby aj.  

Prostřednictvím sbírky mohla tak veřejnost, která darovala potraviny a drogistické zboží pomáhat především ve svém regionu. Potraviny byly převezeny do Azylového domu pro ženy a matky s dětmi na Hrbovou. V letošním roce se nashromáždilo celkem 1 752 kg potravin. Tesco Holešov, ve kterém jsme letos opět potraviny pomáhaly shromáždit se výsledkem 1 044 kg dostalo na první místo ve Zlínském kraji.  

 

 „Snahou akce je upozornit, že v Česku roste počet lidí, kteří žijí pod hranicí chudoby“, říká Michal Trčálek, ředitel Azylového domu pro ženy a matky s dětmi o.p.s. 

 

Děkujeme, že nám pomáháte.

  

 

Celková hmotnost (kg):