Národní potravinová sbírka

Azylový dům pro ženy a matky s dětmi o.p.s. na Hrbové se již po čtvrté zapojil do Národní potravinová sbírky za pomoci prodejen potravin Lidl Zlín a TESCO v Holešově. Jedná se už o 6. ročník celonárodní akce. Letos chtěla sbírka upozornit na nelehkou situaci matek samoživitelek. Akce probíhala ve více než 660 místech po Česku. Hlavním posláním sbírky je podat pomocnou ruku těm, kteří trpí nedostatkem jídla, a zároveň upozornit na plýtvání jídlem.

V sobotu 10. listopadu 2018 měli lidé z celé České republiky možnost zakoupit trvanlivé potraviny a také vybrané drogistické zboží a darovat těm, kteří žijí na pokraji hmotné nouze. Důležité na celé akci je to, že cesta vybraných potravin je krátká. Lidé, kteří byli ochotni darovat potraviny ze svého nákupu, dostali seznam, který obsahoval doporučené potraviny. Nejčastěji se jednalo o cukr, mouku, těstoviny, rýži, dětské výživy, konzervy, trvanlivé mléko aj.

Prostřednictvím sbírky mohla tak veřejnost, která darovala potraviny a drogistické zboží pomáhat především ve svém regionu. Potraviny byly převezeny do Azylového domu pro ženy a matky s dětmi na Hrbovou. V letošním roce se nashromáždilo celkem 2 475 kg potravin a 284 kg drogistického zboží. V porovnání s loňským rokem se jedná o jednou takové množství zboží, které se vybralo.

 „Snahou akce je upozornit, že v Česku roste počet lidí, kteří žijí pod hranicí chudoby“, říká Michal Trčálek, ředitel Azylového domu pro ženy a matky s dětmi o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte.

Celková hmotnost (kg):

Z toho například:

Potravin (kg)

Drogerie (kg)