Národní potravinová sbírka

Národní potravinová sbírka se v České republice koná od roku 2012 a je společnou iniciativou platformy Byznys pro společnostArmády spásy,  NADĚJÍČeské federace potravinových bank a Charity Česká republikaHlavním myšlenkou sbírky je podat pomocnou ruku těm, kteří trpí nedostatkem jídla. Také potřeba upozorňovat na plýtvání jídlem.

Národní potravinová sbírka se koná jednou ročně, pravidelně v listopadu. Letošní 5. ročník se uskutečnil v sobotu 11. listopadu 2017, zapojilo se do ní 750 obchodů po celé České republice. V den jejího konání měli lidé z celé České republiky možnost zakoupit trvanlivé potraviny a vybrané drogistické zboží a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze. Důležité na celé akci je to, že cesta vybraných potravin je krátká. Lidé, kteří byli ochotni darovat potraviny ze svého nákupu, dostali seznam, který obsahoval doporučené potraviny. Nejčastěji se jednalo o cukr, mouku, těstoviny, rýži, dětské výživy, konzervy aj.

Pracovníci Azylového domu pro ženy a matky s dětmi o.p.s. ve spolupráci s Billou a TESCO Holešov se do sbírky zapojili letos již po třetí a vybrali celkem 1272,79 kg potravin. Potraviny z převážné části putovaly přednostně do Azylového domu pro ženy a matky s dětmi o.p.s. na Hrbovou a do azylového domu Elim na Jasénce. Potraviny byly přepočítány, zaznamenávaly se jednotlivé druhy do archů a potom byly převezeny na Hrbovou. Tam se také třídily a uskladňovaly.

 

Celková hmotnost vybraných potravin (kg):

Z toho například:

Mouka (kg)

Těstoviny (kg)

Masové konzervy (kg)

Dětská výživa (kg)