Zážitkově laděný rekreační pobyt pro rodiny s dětmi v krásném prostředí Chřibů areálu Kamínka uspořádala v červenci zlínská Terénní asistenční služba díky sponzorským darům.  Jak se pětidenní rekreaci podařilo zajistit, sděluje sociální pracovnice Terénní asistenční služby Markéta Halaštová: „Firma Enapo nám sponzorsky nabídla ubytování v chatkách pro jednotlivé rodiny se zajištěním celodenního stravování. Byla to příležitost, jak dát možnost dětem, které vyrůstají v rodinách s nízkými příjmy, prožít společnou dovolenou spolu se svými rodiči.“ Rozhodli jsme se, že pobyt uspořádáme. Dopravu zájezdovým autobusem do 50 km vzdáleného rekreačního areálu se podařilo částečně uhradit díky získané dotaci z nadace Pomozme dětem žít lépe, částečně si rodiny cestu uhradily ze svých příjmů. „Vnímám, že je důležité, aby se na nákladech pobytu podílely rodiny ze svého rozpočtu, byť jen malými částkami,“ sděluje Halaštová.

Rekreace byla zaměřena na upevnění vztahu rodičů se svými dětmi. „Příležitostí, jak strávit spolu aktivně čas, bylo hodně: koupání v místním koupališti v Roštíně, výstup na rozhlednu Brdo, táborák s opékáním špekáčků, fotokoutek, olympiáda, společné hry, karneval s diskotékou, opičí dráha a na závěr stezka odvahy,“ sděluje výčet aktivit zúčastněná pracovnice.

Děkujeme firmě Enapo za možnost ubytování a stravování pro celkem 36 účastníků, z toho 21 dětí se svými rodiči. Podařilo se vytvořit pěknou atmosféru, děti mají spolu s rodiči spoustu zážitků a budou mít společné vzpomínky na hezké chvíle. Celkem se podařilo podpořit 11 rodin ze Zlína a přilehlého okolí. A jak vzpomínají účastníci? „Líbilo se nám tam, že se nám nechtělo ani domů,“ sdělila po rekreaci maminka, která se zúčastnila se svými třemi dětmi. „Bylo to super. Rádi bychom se tam vrátili!“ Prohlásila maminka dvou dětí, se kterými prožila dny na Kamínce.

Terénní asistenční služba Zlín působí ve Zlíně a okolí již devátým rokem. V rámci sociálně aktivizační služby nabízí rodinám s dětmi pomoc a podporu při hospodaření, přípravě dětí do školy, s domácností a péčí o dítě, s jednáním na úřadech a institucích, s bydlením, dluhy a prací. Terénní asistenční služba je jednou ze tří registrovaných sociálních služeb organizace Azylový dům pro ženy a matky s dětmi o.p.s.

Sdílejte

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!